دستگاه نظرسنجی بیسیم برنا

سیستم برنا یک دستگاه نظرسنجی و رای گیری الکترونیکی بیسیم است، که از آن می توان برای جمع آوری نظرات مخاطبین و یا برگزاری رای گیری در جلسات استفاده نمود. این سیستم یک سیستم بیسیم و قابل حمل است و استفاده آن در مکان های متفاوت به آسانی میسر می باشد. عملکرد این سیستم به این ترتیب می باشد که ابتدا سوالات در نرم افزار پاورپوینت مطرح شده و مخاطبین می توانند گزینه مورد نظر را از طریق کی پدها و یا موبایل خود اعلام کرده و نتایج آن را به صورت همزمان مشاهده نمایند.

سیستم برنا در کنفرانس ها

اجزا سیستم

این سیستم شامل موارد زير می باشد.

 • کی پدهای نظرسنجی برنا

کی پد نظرسنجی شامل ۱۲ دکمه است که در آزمون و نظرسنجی با تعداد گزینه­ های متفاوت قابل استفاده می باشد.

 • گيرند

گیرنده وظیفه جمع آوری نظرات و ارسال آن ها به رایانه را برعهده دارد و در دو نوع “آنتن دار” و “بدون انتن” طراحی شده است.

 • افزونه پاور پوينت

با نصب افزونه برنا یک تب جدید به نرم افزار پاورپوینت اضافه می شود.این افزونه قابلیت های مختلف از جمله امکان طراحی سوالات و امکان دریافت انواع گزارش گیری ها را دارد.

سیستم نظرسنجی برنا

نحوه ی استفاده

از مهم ترین مزایای این سیستم استفاده آسان از آن می باشد. به طوری که تمامی افراد با داشتن حداقل دانش فنی می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند. در شکل زیر سه گام اصلی جهت استفاده از سیستم نظرسنجی برنا نشان داده شده است.

رای گیری برنا
 1. طراحی سوالات

  ابتدا سوالات مورد نظر در نرم افزار پاور پوینت طراحی می شود. این کار با استفاده از افزونه برنا و تنها با چند کلیک قابل اجرا می باشد.

 2. ارائه سوالات

  در حین ارائه پاورپوینت هر گاه یکی از اسلاید های مربوط به سوالات به نمایش درآید این امکان برای شما فراهم می شود تا به آسانی شروع فرایند نظرسنجی را اعلام نمایید. سپس افراد با استفاده از کی پدها و یا گوشی هوشمند خود امکان پاسخ دهی به آن سوال را خواهند داشت.

 3. نمایش نتایج

  نتایج مربوط به هر سوال همزمان با رای گیری قابل مشاهده خواهد بود. همچنین پس از اتمام نظرسنجی می توان گزارش کلی عملکرد افراد را، از نرم افزار استخراج کرد.

کاربردها

برگزاری همایش ها، کنفرانس ها، کنگره ها و رویدادها

رای گیری در سالن های شورا

کارگاه های آموزشی

هوشمند سازی مدارس

پرسشنامه های الکترونیک

برنامه ها و مسابقات تلویزیونی